Prosinec 2012

DU

30. prosince 2012 v 14:06 | Kaja
Ahoj:)
Prosím napište mi do komentařů jaký máme ukoly,co budeme psat za písemky, a z čeho mame projekty..Atp.. :)
Prosím ;)

Lednový rys

26. prosince 2012 v 9:31 | Lucie Šrámová |  Rysy
Rys na leden bude jenom jeden a nemůžete na něj uplatnit žádného žolíka (ale nezoufejte, budou rysy i v druhém pololetí:-)) a odevzdáváte do 20. ledna. Po tomto datu už si můžete s rysy za první pololetí tak akorát tapetovat, dělám ten den za známkami tlustou čáru. A tečka.

Sestrojíte gotickou rosetu:

klikněte na obrázek pravou myší a pořádně si ho prohlídněte:
Začněte kružnicí o poloměru 8 cm
- rozdělte na šest stejných částí a ty pak ještě rozpůlte
- sestrojte dvanáctiúhelník
- strany dvanáctiúhelníku ještě rozpůlte a sestrojte všechny úsečky
- sestrojte kruhové oblouky) (pozor, mají středy ve vrcholech dvanáctiúhelníku a končí ve středech stran)
- sestrojte čtverce (na obrázku jsou modrou)
- sestrojte trojúhelníky (na obrázku jsou červenou)
- sestrojte vnitřní kružnici

Tady jsou všechny potřebné body, pozorně si najděte, odkud která čára vede:
nezapomeňte, že vaše jméno a název rysu je tužkou a podle šablony!!

Vánoce a Nový Rok

23. prosince 2012 v 19:39 | Eliška.O
Všem přeji krásné Vánoce ať máte pod stromečkem spoustu dárků. Pak také Štastný Nový Rok a užijte si źbytek prázdnin a pophádek Mrkající Usmívající se

Přání

23. prosince 2012 v 18:45 | Majda |  Různé
Chtěla jsem začít nějak originálně. Nějakým vtipným veršem, co by moje přání uvedl, či snad obrázkem, který by všechny dojal a naladil na tu správnou atmosféru. No, začínám takhle, bylo mi řečeno, že trefné začátky došly a budou na skladě až začátkem příštího roku, ne-li později, jelikož poptávka je nemalá.

No, každý už asi ví, kam tím vším mířím, že chci pomocí několika klišé popřát krásné Vánoce a šťastný Nový rok, aby se po prázdninách všichni vrátili do školy s pokud možno stejným počtem rukou a nohou, ne jako já, která si hned první den prázdnin něco udělala s kotníkem.

Přestože asi víte, jak to všechno skončí, prosím o chvíli pozornosti.

Chtěla bych vám připomenout, jak krásné jsou Vánoce, že i když nás už napínavé čekání na dárky třeba tolik nebere, protože tušíme, co tam bude, nebo že nás klasický kapr a bramborový salát už omrzel, pořád jsou to nejkrásnější svátky roku.

Přála bych si vystihnout to, jak krásně to doma voní po cukroví a jehličí, jak báječně si připadáme, nebo bychom si měli připadat, když má někdo radost z dárků od nás a že i ty okoukané a stále se opakující pohádky mají pořád svoje kouzlo.

To všechno bych si přála vystihnout, popsat a obalit větami, aby jste pochopili, co všechno tím chci říct. Jenže jak popsat ty chvíle slovy? V tomhle případě jsou zkrátka nedostačující.

Vím, že si to asi moc lidí nepřečte, protože kdo z vás by lezl na blog, když nemusí?, ale i tak bych vám ráda popřála, i kdyby to bylo se spožděním. Už to nebudu odkládat, protože to, co jsem chtěla říct, se dá shrnout do jedné věty:


Konec světa

20. prosince 2012 v 20:18 | BohoMan |  Důležité
Takže lidi jestli nastane konec světa a já se svámi nestihnu rozloučit tak vám chci jen říct měl jsem vás rád samozřejmně myslím i paní učitelku mněl jsem vás rád a i když to přežíjem tak to platí pořád. :)))) :D :D

Besídka :P

19. prosince 2012 v 19:38 | Kaja
Ahoj..
Jak víte zítra máme besídku :DD
Pište kdyžtak do komentařů co přinesete(jídlo,pití,hru,film..cokoliv :))
*Kaja

Vánoční jarmark

19. prosince 2012 v 15:50 | hf |  Důležité
Tak, udělala jsem rekapitulaci jarmarečního výdělku - letos to bylo 2.163,-

Nicméně po sečtení všech utržených peněz i z let minulých je výsledek následující:

jarmark - Vánoce 2009 - 3. 159,- (5. třída)
jarmark - Vánoce 2010 - 2. 400,- (6. třída)
jarmark - Velikonoce 2012 - 2. 270,- (7. třída)
jarmark - Vánoce 2012 - 2.163,- (8. třída)

A opět se ptám - přemýšleli jste, za co ty peníze chcete utratit? Já vím, že plánujeme na závěr devítky společnou večeři s rodiči, ale kdybyste měli jiný a třeba lepší nápad...? Ještě máme před sebou jarmark příští rok v devítce a ten bude patrně velikonoční. Tak přemýšlejteUsmívající se

A hlavně - nezapomeňte poděkovat svým rodičům, že nám s výrobky na stánek pomohli. I já jim děkuji a navíc všem, kteří byli pilní jako včelky, pekli, stříhali, malovali a včera perfektně zvládli, co měli - prodej u stánku a provádění návštěvníků po škole.


Poslední zvonění pro pana školníka

19. prosince 2012 v 14:44 | hf |  Důležité
Děti moje, už jsem posílala sms, ale pro ty, kteří mají mobil jen na hry a nečtou zprávy...S vyplazeným jazykem připomínám - zítra v 10 hodin se sejdeme všichni na chodbě, abychom si tradičně vánočně zazpívali a potom, a to je překvapení, uděláme poslední zvonění pro pana školníka. Bylo by super, kdybyste si (a nejenom vy, tuto informaci šíříme i mezi ostastní žáky školy...) přinesli zvonečky a až dozpíváme, ti nejstarší by symbolicky vyprovodili pana školníka ze školy tak, jak to všichni známe z posledního zvoněmí, které probíhá tradičně vždy v červnu pro deváťáky. Všichni ostatní zůstaneme na chodbě a budeme zvonit... Pan školník pracoval v naší škole přes 30 let! a letos končí. Zkuste se na to nevykašlat, ať mu uděláme pořádný zvonivý bengálSmějící se

Jak se těšíte na Vánoce ?

17. prosince 2012 v 19:07 | Sandy :)
Ahoj, blíží se nám Vánoce tak jsem se chtěla zeptat jak se na ně těšíte a co si přejete pod stromeček ? :D :)

Jarmark

16. prosince 2012 v 19:38 | Eliška.O
Chtěla jsem se zeptat kdo a co berete do školy, já teda beru ten velký hrnec na ten čaj a potom asi možná nějaké to cukroví od mamky :) tak pište do komentářů :D :)