Říjen 2011

Fotografování

30. října 2011 v 21:31 | hf |  Důležité

Všichni, kteří jste projevili zájem, nezapomeňte, že se ve středu 2. 11. 2011 fotografujeteUsmívající se


Více smajlíků ke stažení

Sbírka šatstva

30. října 2011 v 21:20 | hf |  Důležité
Stejně jako v loňském roce máme možnost pomoci...

Občanské sdružení Diakonie Broumov je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti - materiální pomoc sociálně potřebným, azylové ubytování i pracovní příležitost.
Více na www: diakoniebroumov.org

VYHLAŠUJE

SBÍRKU POUŽITÉHO OŠACENÍ
Ø Letního a zimního oblečení /dámské, pánské,dětské/
Ø Lůžkovin, prostěradel, ručníků, utěrek, záclon,
Ø Látky (minimálně 1m2, prosíme, nedávejte nám odřezky a zbytky látek)
Ø Domácí potřeby-nádobí bílé i černé, skleničky- vše nepoškozené
Ø Peří, péřových a vatovaných přikrývek, polštářů a dek
Ø Obuv - veškerou nepoškozenou
VĚCI, KTERÉ VZÍT NEMŮŽEME:
Øledničky, televize, počítače a jinou elektroniku, matrace, koberce - z ekologických důvodů
Ønábytek, jízdní kola a dětské kočárky - ty se transportem znehodnotí
Øznečištěný a vlhký textil
Sbírka se uskuteční:
dne: úterý 1. 11. 2011 - čtvrtek 3. 11. 2011
čas: 7:30 - 16:00
místo: ZŠ Karla Čapka (školní knihovna)
Věci prosíme zabalené do igelitových pytlů či krabic,
aby se nepoškodily transportem

Děkujeme za Vaši pomoc.

Bližší informace Vám rádi sdělíme:

tel.: 224 316 800, 224 317 203


Byli jsme v Krkonoších na Černé hoře...

30. října 2011 v 21:16 | hf |  Novinky
...jen pár fotek pro připomenutí


Smrtelná nehoda při VC Malajsie

30. října 2011 v 20:14 | Marek |  Novinky


Otázka..

27. října 2011 v 14:41 | Kája
Chtěla bych se zeptat kdo všechno neodevzdal lístek , že sem můžem/nemůžem davát jeho fotky...Chci sem dat fotky z Školy z Přírody.

Prázniny

27. října 2011 v 14:34 | Kája
Ahoj jak se máte ?

Moje videa

24. října 2011 v 18:43 | Honza |  Různé
Tak protoze mam videa a chtel bych abyste mi je ohodnotili tak je sem dam vsechy cele video je moje tvorba nekde mi Majda pomahala tim ze hrala za druhou postavu. tak si to uzijte.
Pozor u bitvy o vez moc moc moc pravopisnech chyb

Ps/Doporucuji nezvecovat (mizerna kvalita)
Like sun

Fiesto
Bitva o Vez
albatros........to jsem ted akorat dal na youtube je 22:00 hodin


Připomínam

24. října 2011 v 15:31 | Lucie Šrámová |  Úkoly
- papit a penize na Foto
- papir kuli fotkam na blog

du and přípomínky

24. října 2011 v 15:29 | Elíík |  Důležité
Ahoj zítra máme kdo dnes 24.10 dostal 5 z váchovy ke zdraví tak si to zítra mužu opravit do 8 hodim nebo ten kdo dostal jakoukoliv špatnou známku z Př Vz tak má možnost opravit :d Tak neváhejte !!

A ještě zítra musíme ten kdo neodezdal papír vyplněnej s penězmi na focení jao napřlídklad já :D tak do zítřa a papír s podpisem žě pani učitelka muže umistovat na blog a vaše fotky ! :D

Jo a má vás pozdravovat od báry podovy
jak se na ni těšíte ????.... je děsne hodná a změnila se :d

Salvador Dali

22. října 2011 v 13:01 | Elíík B |  Různé
Ahoj ! Mě příšerně zaujal Salvador Dali . Jak sme se dívali ve škole na obrazy tak se mě příšeně líbil za prvé je to užasný umělec a za druhé máme od nej doma obrazy.Tak sem sk něm něco vyhledala tak mě napadlo třeba že bi vás to zajímalo :)Životopis :
Dalí byl umělcem obrovského talentu a fantazie.Jako rodák z Katalánska trval na tom, že má arabské kořeny.Tvrdil, že jeho předkové byli potomci Mouru kteří do Španělska vtrhli roku 711 Právě v tomto Dalí spatřoval příčinu své lásky ke všemu, co je zlaté a přehnané, svoji vášeň pro luxus a svou lásku pro orientální oblečení. Dalího výstřední a teatrální chování občas ale zastínilo jeho práci. Rád dělal neobvyklé věci jen proto, aby upoutal pozornost, což občas unavovalo jak jeho obdivovatele, tak i jeho kritiky. Na druhou stranu však vedla tato cílená pozornost k uznání jeho tvorby širokou veřejností a ke zvýšení prodeje jeho děl. V posledních letech žil Dalí ve věži zvané Galatea, jež byla součástí jeho muzea, kde dne 23. ledna 1989 také nakonec zemřel na srdeční selhání. Dle jeho přání bylo následně jeho tělo nabalzamováno a několik dní vystavováno v muzeu. Poté bylo pohřbeno tamtéž v podlaze atria. Dalí odkázal veškeré své dílo španělskému státu.
Dílo:
Dalího díla jsou proslulá překvapující kombinací bizarních snových obrazů s prvotřídním kreslířským a malířským projevem, pro nějž Dalí nacházel inspiraci v pracích starých renesančních mistrů. Své nejznámější dílo,Persistencii paměti dokončil roku 1931. Celkem Dalí za svou kariéru namaloval více jak 1 500 obrazů. Vedle toho také ilustroval knihy, navrhoval divadelní scény a kostýmy, vytvořil celou řadu kreseb a desítky plastik a věnoval se různým dalším projektům.
Umělecký repertoár Salvadora Dalího zahrnoval i film a fotografii. S Walte, Disneym spolupracoval na krátkém animovaném filmu Destino, který byl po svém uvedení v roce 2003, dávno po Dalího smrti, nominován na cenu Americké filmové akademie. Také se spolu s Luisem Bunělem podílel na scénáři surrealistického filmu Andaůský pes. Více než 30 let spolupracoval na různých projektech s fotografem PhilippemHelsmanem, který mu pomáhal realizovat některé jeho myšlenky fotograficky.
Mezi jeho úspěchy na poli architektury patří muzeum ve vesnici Port Lligat nedaleko španělského města Cadaqués společně se surrealistickým pavilonem Dream of Venus (Venušin sen) na světové výstavě Expo 1939, který v sobě ukrýval množství neobvyklých plastik a soch.

Některé obrazy od Dalí :
Mě opravdu fascinuje :D